O nas

Poznaliśmy się w 2015 roku w trakcie wędrówki na Babią Górę i od tego momentu razem podróżujemy przez świat, głównie autostopem. W ciągu tych trzech lat odwiedziliśmy 19 europejskich krajów. Nasze podróże mają charakter niskobudżetowy. Cenimy sobie kontakt z lokalnymi ludźmi oraz kosztowanie lokalnych specjałów. Oboje uwielbiamy przyrodę i górskie wędrówki. Poza podróżami, weekendami zdobywamy też Koronę Gór Polski. Mamy już na koncie 12 zdobytych szczytów.

Dwa lata temu zdecydowaliśmy, że chcemy pojechać w podróż na dłużej i zobaczyć więcej. Zawsze ciągnęło nas do miejsc gdzie jest inaczej, jak we Włoszech i Grecji, gdzie zafascynowali nas ludzie nieznający pośpiechu. Pojawił się zatem pomysł, aby odwiedzić Azję. Kontynent zupełnie nowy dla nas obojga. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy jaka to będzie podróż. Odłożyliśmy kwotę, którą sobie założyliśmy i wspólnie zdecydowaliśmy o zakupie biletu w jedną stronę. Wiązało się to z porzuceniem prowadzonego dotychczas trybu życia, tj. praca na etacie, życie w strefie komfortu, tak bardzo cenione przez wiele osób. Zrobiliśmy krok w nieznane.

Skorzystaliśmy z promocji przewoźnika ukraińskich linii lotniczych, który oferował loty w jedną stronę do Bangkoku po okazyjnej cenie. Jako datę rozpoczęcia naszej przygody wybraliśmy 01.10 😉 W dalszej podróży będzie nam towarzyszył autostop.

Robimy bańki mydlane w Pradze na rynku